У міру того, як ви стаєте старшими, ваш організм виробляє менше певних поживних речовин або їхнє засвоєння стає менш ефективним, ніж у молодшому віці, що, своєю чергою, підвищує потребу добавок із кожним роком.

Ці поживні речовини допоможуть зберегти здоров'я вашого серця впродовж усього життя і поліпшити його якість навіть у ваші золоті роки.

Вітамін Д


Дослідження показують, що низький рівень вітаміну Д підвищує фактори ризику для здоров'я серця.

Вітамін Д - це жиророзчинний гормон, що виробляється вашою печінкою і нирками, перебування на сонці може збільшити його вироблення. Ось чому люди називають його вітаміном сонячного світла! З віком ваш організм дедалі менше виробляє вітаміну Д. Вітамін Д допомагає регулювати рівень кальцію в крові. За високої концентрації кальцію утворюється кальцієвий осад у судинах, що робить їх ламкими. Цей вітамін може сприяти нормальному рівню цукру в крові.

Рекомендована добова потреба дорослих чоловіків і жінок становить 50 мкг (мікро грам) або 2000 МО.

Вітамін C


Вітамін С
 - вітамін, який посилює вироблення колагену і відновлює пошкоджені тканини, зокрема й судини. Вітамін С один із найсильніших антиоксидантів. Потужний антиоксидант протидіє вільним радикалам, що ушкоджують клітини. Вітамін С також відіграє ключову роль у виробленні організмом L-карнітину, сполуки, важливої для обміну речовин і здоров'я серця. Також він нормалізує рівень ЛПНЩ (поганого) холестерину і сприяє нормальному кров'яному тиску. Це досягається завдяки збільшенню виробництва сполуки, яка називається оксидом азоту, що допомагає розслабити й відкрити кровоносні судини, допомагаючи вашій крові плавно й ефективно текти.

Дорослим жінкам потрібно щонайменше 75 мг (міліграмів), тоді як дорослим чоловікам необхідно 90 мг вітаміну С кожного дня, а курці щодня мають отримувати додатково до цієї кількості ще 35 мг аскорбінової кислоти.

Вітамін К


Вітамін К
 відіграє важливу роль у згортанні крові. Він також взаємодіє з обробкою кальцію вашим організмом, який передає електричні імпульси в серці. Низький рівень вітаміну К пов'язаний з «кальцифікаціями судин» або відкладеннями на стінках артерій, що призводить до атеросклерозу - провідного фактора ризику серцевих захворювань. За нормального рівня вітаміну К у людей зазвичай менше відкладень кальцію. Підвищене споживання вітаміну К покращує здоров'я серцево-судинної системи за рахунок оптимізації рівня кальцію в тканинах. Правильна кількість вітаміну К сприяє правильному кровотоку.

Добова потреба у вітаміні К становить 90 мкг для дорослих жінок і 120 мкг для дорослих чоловіків; вагітним або жінкам, які годують груддю, і дітям потрібна різна кількість.

Магній


Магній
 є четвертим за вмістом мінералом в організмі, але багатьом людям його не вистачає. Цей мінерал регулює роботу м'язів і нервів, рівень цукру в крові та артеріальний тиск. Магній допомагає організму засвоювати кальцій, який, як уже згадувалося, передає електричний імпульс вашого серцебиття. Магній допомагає м'язам розслабитися, а кальцій допомагає їм скорочуватися; разом вони допомагають серцевому м'язу правильно працювати.

Підтримання адекватного рівня магнію має вирішальне значення для здоров'я серця. Щоденна рекомендація становить 320 мг для дорослих жінок і 420 мг для дорослих чоловіків.

Калій


Калій
 - це електроліт, мінерал, який діє як електричний заряд, допомагаючи вашому тілу. Ці електроліти допомагають вашому серцю, м'язам і нервам нормально функціонувати і підтримувати належний об'єм крові. Як і вітамін К, калій також сприяє нормальному рівню кальцію в кровоносних судинах. Багато людей не отримують достатньо калію. Дефіцит цього мінералу разом із надмірною кількістю натрію може призвести до проблем із кров'яним тиском.

Дорослим потрібно зовсім небагато на день - 4700 мг - які ви можете отримати з абрикосів, бананів, сочевиці та коричневого рису разом із добавками. Уникайте оброблених продуктів, таких як білий рис і хліб із рафінованого борошна, тому що переробка зерна видаляє більшу частину природного калію.

.Как сделать сердце здоровым

Харчові добавки для здоров'я серця

Крім вітамінів і мінералів, інші типи поживних речовин допомагають підтримувати здоров'я серця. Нижче представлені найкращі добавки для здоров'я серця.

CoQ10

CoQ10 або коензим Q10  відіграє важливу роль у кожній клітині вашого тіла. CoQ10, також званий убіхіноном, спричиняє хімічні реакції, які допомагають мітохондріям, «електростанціям» ваших клітин, перетворювати їжу на енергію. Особливо це важливо для серця, бо саме воно споживає дуже багато енергії! CoQ10 допомагає тримати вени відкритими, тому кров може текти вільно і без перешкод. Це також може сприяти нормальному кров'яному тиску. Коензим сприяє здоров'ю серця і захищає від токсинів, а також є сильним антиоксидантом, що допомагає протидіяти окисному стресу - пошкодженню клітин від токсинів, хвороб, УФ-променів або природних процесів старіння організму.

Ви також можете отримати CoQ10 природним чином в оливковій олії, фісташках, насінні кунжуту і хрестоцвітих овочах, таких як брюссельська капуста, капуста і цвітна капуста.

Омега-3 жирні кислоти

Омега-3  називаються «незамінними» жирними кислотами, тому що вони потрібні вашому організму, але він не може виробляти їх самостійно; тому ви можете отримувати їх тільки ззовні. Жирні кислоти омега-3, включно з ALA (альфа-ліноленовою кислотою), EPA (ейкозапентаєнова кислота) і DHA (докозагексаєнова кислота), покращують ваші шанси на довге життя зі здоровим серцем. Жирні кислоти омега-3 стримують хронічне почервоніння і набряк, а також знижують вироблення організмом тригліцеридів - жирів, що циркулюють у крові. Дослідження також показали, що омега-3 балансують рівні ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ) або «хорошого» холестерину..

Добова потреба не встановлена, але є рекомендований необхідний мінімум - 250-500 мг/день і безпечний максимум - до 3-5 г/день.

Ресвератрол

Можливо, ви чули про користь червоного вина для здоров'я серця. Вчені вважають, що поліфенольний антиоксидант ресвератрол корисний для серця. Вчені виділили цю сполуку зі шкірки винограду і відтоді виявили її також в інших фруктах, таких як шовковиця, журавлина і чорниця. Ресвератрол захищає стінки кровоносних судин і сприяє здоровому рівню холестерину ЛПВЩ (хороший) і ЛПНЩ (поганий). Це, своєю чергою, сприяє нормальному кров'яному тиску. Крім того, ресвератрол імітує позитивну дію на здоров'я обмеження калорій і голодування. І голодування, і ресвератрол стимулюють вироблення адипонектину, сполуки, яка сприяє метаболізму жирів і балансу цукру в крові.

Хоча ви й можете отримати невелику кількість із винограду або червоного вина, ви не отримаєте його настільки достатньо, щоб істотно вплинути на здоров'я вашого серця. Добавки концентрують поживні речовини в порціях, які можуть ефективно підтримувати здоров'я серця.

Фолієва кислота / фолат

Фолат - це натуральна форма вітаміну B-9; фолієва кислота - це синтетична форма B-9, яку використовують у більшості добавок, як показали дослідження, організм людини найефективніше переробляє природні форми. У будь-якій формі вітамін B-9 допомагає організму виробляти еритроцити і ДНК. Він також допомагає збалансувати рівень гомоцистеїну у вашому організмі. Без достатньої кількості фолієвої кислоти рівень гомоцистеїну може стати занадто високим, що може спричинити набряк артерій та інших кровоносних судин.

Продукти, багаті на фолієву кислоту, включають горіхи, листову зелень, гриби та інші фрукти й овочі. Рекомендована добова доза становить 400 мкг як для чоловіків, так і для жінок.

Здоровое сердце

Інші корисні поради для серця

Навіть якщо ви включите всі ці корисні для серця речовини у свій раціон або споживаєте їх як добавки, найкращий спосіб зберегти здоров'я серця - це вести всебічний і здоровий спосіб життя. Найважливіші речі, які ви можете зробити для свого серця, включають:

* Намагайтеся дотримуватися органічної, цільно-харчової та рослинної дієти.

* Обмежте споживання солі.

* Їжте продукти з високим вмістом клітковини.

* Регулярно займайтеся спортом.

* Підтримуйте здорову вагу.

* Киньте палити і тримайтеся подалі від пасивного куріння.

* Слідкуйте за своїм холестерином і артеріальним тиском.

* Якщо ви вживаєте алкоголь, робіть це помірно.

* Уникайте стресу за допомогою методів релаксації.