☀️ Як обрати сонцезахисний крем
У сезоном сонцезахисних кремів ми хотіли приділити хвилину, щоб розвіяти деякі поширені помилки навколо SPF. Ті з нас, у кого чутлива шкіра, зазвичай потребують більш високого SPF, але в чому фактична різниця між SPF 30, 50 і 100?
Сонечко гріє вже сильніше і літо вже не за горами, а отже, ми дедалі більше проводитимемо час біля басейну, на озері, біля моря і вбиратимемо такий необхідний вітамін Д3. UVA і UVB-промені в повній силі, і вам потрібно буде переконатися, що ви правильно захищаєте свою шкіру від сонячних опіків, раннього старіння і раку шкіри. Але як визначити, який сонцезахисний крем найкращий? Ми тут, щоб допомогти вам зробити правильний вибір для вас і вашої родини.
УФ-випромінювання
Давайте спочатку розглянемо, що таке SPF насправді. SPF розшифровується як «Фактор захисту від сонця» і вимірює, який ступінь захисту від ультрафіолетового випромінювання забезпечує сонцезахисний продукт. Існує два типи сонячних променів, які здатні вражати шкіру, це UVB-промені (короткохвильові та найагресивніші) і UVA-промені (довгохвильові та найнебезпечніші).
Ультрафіолетові промені B (UVB) спричиняють сонячні опіки шкіри. Ці промені мають коротші довжини хвиль і вищі енергетичні рівні і, таким чином, завдають більшої шкоди верхнім шарам шкіри. UVB-промені також спричиняють більшість форм раку шкіри.
Ультрафіолетові промені типу А (UVА), іл. Такі промені проникають у глибші шари дерми, спричиняючи окислення клітин. Вони абсолютно невидимі і проникають у шкіру навіть тоді, коли людина перебуває в тіні, або коли погода похмура. UVA-промені не викликають сонячних опіків, які б сигналізували нам про нанесення шкоди шкірі, таким чином є ще небезпечнішими, тому що вони абсолютно невидимі та невідчутні на перших порах.
Як працює SPF?
Тепер давайте подивимося на різні типи SPF і на те, наскільки вони ефективні.
Цифри, що вказані після абревіатури SPF, вказують на рівень захисту тільки від UVB променів. Ви здивуєтеся, але відмінності між SPF 5, 30 і 100 насправді не так вже й відрізняються. Наприклад, SPF 5 забезпечує захист від ультрафіолетового випромінювання 80%, SPF 30 забезпечує 97% UVB-захист, а SPF 100 забезпечує 99%.
Під час вибору сонцезахисного крему важливо звернути увагу на спектр дії. Сонцезахисні креми широкого спектра дії забезпечують захист від ультрафіолетового випромінювання типу B і типу A. Існують спеціальні тести, які необхідно пройти, щоб претендувати на «широкий спектр», і ви точно знали, що ці продукти безпечні та ефективні. Маркування крему широкого спектру в різних країнах різне.
В азіатській косметиці є таке позначення, як PA. Наприклад, PA +, PA ++, PA +++ тощо. Це і є показник захисту від UVA. Що більше плюсиків після PA, то вищий захист. У європейських країнах-виробниках сонцезахисних кремів використовується поняття PPD. І тут градація від «найслабшого» до «найсильнішого» йде так: PPD 4, PPD 8, PPD 12 (більше 12 буває вкрай рідко). У США немає стандартного способу маркувати захист від UVA, і на американських сонцезахисних засобах (якщо немає позначень PA або PPD) просто написано «Broad Spectrum», тут мається на увазі, що крем захищає і від UVB, і від UVA-променів.
Жоден сонцезахисний крем не є на 100% ефективним для блокування ультрафіолетових променів. Тому не забудьте шукати затінок або носити захисний одяг у години піку сонця з 10:00 до 16:00 та повторно наносити сонцезахисний крем кожні 2 години або частіше під час плавання чи пітніння. Ознайомтеся з нашими лінійками сонцезахисних засобів для дітей і дорослих!
Переходьте на сайт та обирайте, а наші консультанти допоможуть у виборі.