Зазвичай люди у віці від 10 до 50 років мають сильнішу імунну систему порівняно з немовлятами та літніми людьми. А також до інших чинників, що сприяють зміцненню імунної системи, належать зниження стресу і хороший нічний сон.

 

7 етапів життя - зміна імунітету

 

Імунна система змінюється протягом нашого життя. Сім етапів життя людини, взяті з шекспірівської п'єси «Як вам це сподобається», малюють цікаву картину життя. Кожна «дія» пропонує різні рівні імунітету від хвороб.

«І одна людина свого часу грає багато ролей, її дії складаються з семи етапів». - Вільям Шекспір

Ось сім стадій розвитку людини, як пояснив Шекспір, і те, як імунна система розвивається з плином часу:

  • Безпорадне немовля - слабка імунна система
  • Плаксивий школяр - імунна система, що розвивається
  • Емоційний коханець - сильна імунна система
  • Відданий солдат - сильна імунна система. Мудрий суддя - хороша імунна система
  • Старий все ще контролює свої здібності - слабка імунна система
  • Надзвичайно літній - слабка імунна система

У деяких аспектах імунна система літніх людей схожа на імунну систему новонароджений через зниження антимікробної активності нейтрофілів і макрофагів та деякого погіршення адаптивних відповідей лімфоцитів. Отже, як дуже молода, так і стара імунна система однаково скомпрометовані при боротьбі з типовою вірусною інфекцією. Крім того, еволюція імунної системи, мабуть, захищає молодих людей, забезпечуючи оптимальні імунні відповіді в період дітонародження.

 

Що якщо ваша імунна система занадто сильна?

 

Є умови, за яких імунна система може стати занадто сильною. Наприклад, алергія, астма або екзема можуть виникнути, якщо імунна система занадто сильна. Також вважається, що аутоімунне захворювання виникає через надактивну імунну систему.

Здоровий спосіб життя не може зробити вашу імунну систему занадто сильною. Як правило, імунна система, яка бореться сама з собою, пов'язана з генетичними факторами вродженої імунної системи.

 

Тестування слабкої імунної системи

 

Імунна система може слабшати з віком людини, від різних хронічних захворювань або через вживання ліків, що знижують імунну реакцію, наприклад антибактеріальні препарати. Крім того, не зовсім здоровий спосіб життя, велика кількість алкоголю, шкідливі звички можуть призвести до ослаблення імунної системи.

Аналіз крові може визначити, наскільки добре функціонує імунна система, за рівнями імуноглобулінів, наприклад, білків, які борються з інфекцією. Тест також порівняє ваші рівні лейкоцитів і червоних кров'яних тілець, щоб виявити будь-яку можливу слабкість вашої імунної системи.

 

3 способи зміцнення імунної системи

 

  1. Фізкультура. 
  2. Всі ми знаємо, що поліпшення фізичної форми може зміцнити імунну систему, що, своєю чергою, допоможе ефективніше боротися із застудою та інфекціями. Під час річного дослідження, опублікованого в одному медичному журналі, дослідники виявили, що півгодинна ходьба на день знижує ймовірність застуди вдвічі.
  3. Фізичні вправи збільшують кількість лейкоцитів, особливо Т-лімфоцитів, які є важливими імуностимулюючими клітинами. Важливо зазначити, що фізичні вправи - це виключно профілактичний захід. Якщо ж у вас інфекція, заняття спортом можуть бути тільки на шкоду, оскільки будуть занадто виснажливими для організму.
  4. Продукти, що стимулюють імунну систему. 
  5. Їжа, яку ми їмо, дуже сильно впливає на наше здоров'я. Щоб зміцнити свою імунну систему, спробуйте включити в раціон деякі з цих десяти продуктів, що підвищують імунну систему:
  6. - Чорниця- Болгарський перець- Темний шоколад- Куркума- Жирна риба- Броколі (особливо паростки броколі)- Шпинат- Імбир- Часник.
  7. Поживні речовини для зміцнення імунної системи. 
  8. Вітамін А - використовується всім організмом і сприяє здоровій імунній системі. Джерела вітаміну А включають темно-зелені листові овочі, моркву, водорості та жир печінки тріски. 
  9. Вітамін С - підтримує клітинні функції, необхідні імунній системі, особливо виведення шлаків з організму. Вітаміном С багаті апельсини, лимони, броколі, помідори, ківі та червоний солодкий перець. 
  10. Вітамін D - активізує ваші клітини і дає їм можливість боротися з хворобами. Вітамін D ми повинні отримувати з сонячного світла і збагачених продуктів, але в зимові місяці рекомендується підвищити дозування вітаміну D. 
  11. Цинк - відіграє центральну роль в імунній системі, включно із захистом від патогенів. Цинк також є антиоксидантом, який допомагає збалансувати клітини. Джерела цинку включають морепродукти, нут, гарбуз і насіння соняшнику. 
  12.  
  13.  
  14. Пробіотики - два штами, звані Lactobacillus delbrueckii LE і Lactobacillus rhamnosus LB3, працюють синергетично в комбінації, підтримуючи здоров'я отоларингеального відділу і загальний імунітет. Клінічні випробування проводилися в госпіталі Інституту отоларингології АМН, м. Київ, 2002-2006 рр., П